Elazığ Şehri Kuyu pompaları otomasyonu

Elazığ

acrobat
Bilgi dosyasını indirin (PDF 250 KB)

Elazığ Şehri Kuyu pompaları (Pano tasarım –Devreye Alma) İdeal Teknoloji Firması için yapılmıştır.

ideal Teknoloji firması adına gerçekleştirilen bu projede Elazığ belediyesine ait 15 kuyu pompası ile sahadan P1 pompa istasyonuna gelen su P1 istasyonundaki 5 adet pompa yardımı ile P2 istasyonuna basılır ve burada Klorlama tesisinden klor katılarak şehre gönderilir.

Yukarıdaki ekranda da görüldüğü gibi P1 istasyonundaki motorlar ve P2 istasyonundaki motorlara ait kontrol ekranlarında aynı anda motorlara ait arıza bilgileri, kontrol bilgileri yer almaktadır. Bunun yanısıra P1 ve P2 istasyonlarındaki havuzların doluluk oranları yine bu ekranda görülebilmektedir. Motor yatak sıcaklıkları ile bilgiler de her motorun altında yer almaktadır. Pompa Kontrol menüsü ile Pompalara ait çalıştırma­Durdurma, bilgi güncelleme işlemleri yapılabilir .. Klor Kontrol menüsü ile şehre giden suya istenen miktarda klor katılabilir.

Yukarıdaki ekranda da görüldüğü gibi kuyu pompaları GPRS üzerinden kendilerine ait bilgileri merkeze gönderir. Bu bilgiler içinde Kompanzasyona ait R-S-T fazlarının durumu Faz koruma ve Termik durumları ile Motorun Otomatik ya da Manuel çalıştırıldığını görebiliriz. Yine yukarıdaki ekranda P1 pompa istasyonunda bulunan havuzda su miktarının durumu görüldüğü gibi Min ve max ayarları yapılmak koşulu ile motorların havuz üst seviyede dolu iken devreden çıkması ve bu seviyenin altındayken devreye girmeleri sağlanır. Bu ekranda herhangi bir konuda gelen arıza mesajı da görü­lebilir. Motorların herbirine Pompa kontrol menüsü üzerinden açma kapama verilebilir.